Čisté chmelové silice

ČISTÉ CHMELOVÉ SILICE / PURE HOP OILS = PHO /

Popis: 

čisté chmelové silice jsou vyrobeny z hlávkového chmele příslušné chmelové odrůdy či směsi odrůd extrakcí a následnou destilací a jsou dodávány v roztoku propylen glykolu, který je povolen v rámci 2006/52/EC. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt.

Charakteristika a specifikace: 

PHO jsou rozpustné v pivu a představují alternativu dodání chmelového aroma, které je klasicky získáno dávkováním chmele na varně či za studena.

PHO jsou dodávány v těchto formách chmelového aroma:

Citrusové

Květinové a super květinové

Bylinné

Kořeněné

Lesní

PHO mohou být též dodány odrůdově a to momentálně z těchto odrůd: Cascade, Golding, Styrian Golding, ŽPČ/ Saaz /, Citra, Lublin, Chinook, Columbus, Willamette, H.Tradition, Perle, Hersbrucker a Herkules

Použití a dávkování: 

PHO jsou rozpustné v pivu a používají se již do hotového piva, ideálně při transferu piva do přetlačného tanku. PHO se dávkují v množství 5- 10 ml/ 1 hl piva, ale doporučujeme nejprve laboratorní zkoušku pro stanovení optimální dávky a to pipetou přímo do lahve piva, např. do lahve 0,33 litrů 33 mikro litrů PHO.

Balení a skladování: 

PHO jsou k dispozici v 1 litrových aluminiových obalech. Pro vyzkoušení jsou k dispozici též 5 ml vzorky. Skladujte při teplotě 0-20 °C, po otevření ihned spotřebujte